Strona główna Events Spotkania autorskie Spotkanie autorskie z Kubą Witkiem i Kingą Eysturland

lis 23 2018

Spotkanie autorskie z Kubą Witkiem i Kingą Eysturland

Spotkanie autorskie z Kubą Witkiem i bohaterką filmu Faroe Way Kingą Eysturland – prowadzenie Marta Maciejewska

Kuba Witek – filmowiec, podróżnik, autor książek, urodzony w 1983 roku w Krakowiewychowywał się w Kielcach. Absolwent University of Central Lancashire w Preston. Miłośnik Północy, odwiedził Szwecję i Norwegię, a na Islandii był sześciokrotnie. Wędrował po największym lodowcu Vatnajökull, zwiedzał jaskinie lodowe i wspinał się na najwyższy islandzki szczyt. Objechał wyspę trzykrotnie. Pierwszy raz w 2016 roku podczas samotnej podróży na dwóch kołach, którą później opisał w książce – Ring Road: Dookoła Islandii na rowerze. Drugi raz latem 2017 roku, by nakręcić swój pierwszy film dokumentalny – ISOLAND. Trzeci, wraz z początkiem zimy w 2018, realizując krótki-metraż Pod Wiatr, o samotnej wyprawie rowerowej Mariusza Wolskiego przez zimową Islandię.

Źródło: http://www.faroeway.pl

Tagi: ,